REGIO – De provincie pakt op 16 locaties de bermen aan om de veiligheid van de N-wegen te verbeteren. Er stonden daarvan al 9 op de planning, maar daar komen 7 projecten bij.
De bermen worden veiliger gemaakt door bermverharding en het plaatsen van geleiderails.
Bermverharding houdt in dat het gedeelte direct naast de weg wordt verhard, zodat auto’s, vrachtwagens, tractoren, fietsers en andere weggebruikers veilig voor elkaar uit kunnen wijken.
De geleiderail, een soort vangrail, moet voorkomen dat voertuigen die van de weg raken, tegen een obstakel zoals een boom aanrijden.
De bermen worden vóór 2024 aangepast. De werkzaamheden worden zoveel mogelijk opgenomen in de bestaande onderhoudsplanning van de wegen.
De totale kosten voor de veiligheidsmaatregelen komen op ruim €10,7 miljoen. De provincie ontvangt €1,6 miljoen euro subsidie van het Rijk.
Voor vragen over werkzaamheden kunt u terecht bij het Servicepunt via 0800 – 020 06 00 (gratis) of servicepunt@noord-holland.nl.
foto: Omroep Castricum