CASTRICUM – vanwege de coronacrisis krijgt de komende Koningsdag ook in Castricum een totaal andere vorm dan normaal. De vrijmarkt kan niet doorgaan en cafés zijn gesloten.
Maandag 27 april 2020 staat in het teken van saamhorigheid. De gemeente meldt onderstaande mogelijkheden om toch aandacht te geven aan Koningsdag.
Hang de vlag uit, niet alleen voor de Koning maar voor iedereen die zich inzet voor de samenleving Tussen 9.45 en 10.00 uur luiden de klokken als teken van verbinding, verdriet of vreugde.
Vijf blazers van muziekvereniging Emergo beklimmen de toren van de Oude Kerk. Net als al veertig jaar spelen blazers daar om 10.00 uur een aubade. In de toren is precies genoeg ruimte om met vijf man 1,5 meter afstand ruimte te bewaren.
Ook om 10.00 uur is er de Nationale Aubade waarin het Wilhelmus wordt gezongen. Pieter Verhoeve, de voorzitter van de Koninklijke Bond van Oranjeverenigingen, zal Zijne Majesteit feliciteren vanuit het stadhuis van Gouda.
Kinderen konden een brief schrijven of een tekening maken voor de Koning. Hun gebundelde brieven en tekeningen worden aan de Koning overhandigd en in een E-book gepubliceerd.
Voor de deuren van verpleeghuizen speelt er overdag een draaiorgel. En de gemeente bezorgt oranje tompouces voor de bewoners en de medewerkers van deze huizen.
Om 16.00 uur is er de Nationale Toost: hef uw glas op de gezondheid van iedereen.
Foto: Omroep Castricum.