CASTRICUM – U gaat verbouwen, renoveren en/of slopen. Dan heeft u in bepaalde gevallen een sloopmelding nodig is? Het Bouwbesluit 2012 geeft aan in welke gevallen een sloopmelding nodig is.
U heeft in ieder geval een sloopmelding nodig, voor het verwijderen van asbest of als er bij het slopen meer dan 10 m3 sloopafval vrijkomt.
U kunt een sloopmelding indienen via de website www.omgevingsloket.nl. Het kan zijn dat er extra documenten nodig zijn voor het indienen van de melding. Denk aan een asbestinventarisatierapport, een slooptekening of een veiligheidsplan.
Voor meer informatie over asbest en het verwijderen ervan verwijst de gemeente u graag naar de website www.infomil.nl van Rijkswaterstaat.
Denkt u er om dat uw sloopmelding 4 weken vóór de geplande start van de werkzaamheden ingediend moet zijn. Het indienen van een sloopmelding is gratis.
Heeft u meer vragen over verbouwen, renoveren, slopen en asbest? Via de website van de gemeente kunt u makkelijk met behulp van een digitaal formulier uw vraag stellen. Natuurlijk kunt u ook altijd even bellen.